Meble do sypialni w stylu retro – najmodniejsze aranżacje wnętrz

Przytulna sypialnia to przestrzeń do relaksu i wypoczynku. To także najbardziej prywatne miejsce w całym domu, w którym można się odciąć od spraw codziennych oraz po prostu zregenerować siły. Do stworzenia takiego wnętrza przydają się odpowiednie meble – zapewniające komfort oraz budujące przytulny nastrój. Do tego celu świetnie nadaje się modne wyposażenie retro.

Jakie meble retro do sypialni warto wybrać? O jakich dodatkach pamiętać, by zbudować idealne miejsce do regeneracji? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Sypialnia w stylu retro – aranżacja niemal dla każdego

Aranżacje w stylu retro zdobywają serca użytkowników. Wbrew obiegowej opinii nie decydują się na nie wyłącznie sentymentaliści lub osoby o romantycznym usposobieniu.

Styl retro to bowiem ciekawy kompromis. Z jednej strony wykorzystuje wyposażenie vintage, pochodzące sprzed kilkudziesięciu lat lub produkty stylizowane na retro. Z drugiej, zestawia stare przedmioty i meble z nowoczesnymi detalami, by stworzyć zupełnie nową jakość i mocno spersonalizowane aranżacje. W takich miejscach wypoczynek staje się przyjemnością.

Styl retro – najważniejsze cechy sypialni w starym stylu

Czym wyróżnia się sypialnia retro? To przede wszystkim miejsce, w którym pojawiają się prawdziwe klasyki designu. Urządzanie sypialni w dawnym stylu vintage wymaga użycia odpowiedniego wyposażenia. Najczęściej bywają to masywne, drewniane meble. Stosuje się także sporo tkanin, które ocieplają przestrzeń i sprawiają, że sypialnia retro staje się jeszcze przytulniejsza.

W sypialni w stylu retro mile widziane są stonowane, pastelowe barwy, które sprzyjają regeneracji sił i wyciszeniu, co przecież ma olbrzymie znaczenie w tej części domu. W sypialni warto zestawiać subtelne beże i biel z naturalnymi materiałami, jak drewno lub kamień, które dodatkowo sprawiają, że pokój staje się jeszcze bardziej przyjazny. Intensywne barwy lepiej zostawić do subtelnych dodatków albo zrezygnować z nich całkiem.

Stylowe wnętrze z minionych dekad, czyli meble do sypialni w stylu retro

Jakie meble powinny trafiać do sypialni w stylu retro? Jeśli próbuje się zbudować aranżację w starym stylu, nieodzowne są solidne produkty vintage, najlepiej wykonane z drewna. W centrum pomieszczenia powinno się znaleźć wygodne, duże łóżko. Obok niego warto ustawić szafki nocne, a w nogach skrzynię na drobiazgi. Niezbędne są oczywiście także szafy i szafki do sypialni.

Jeśli pomieszczenie ma równocześnie pełnić rolę garderoby, powinno się ustawić w nim dodatkowe szafy na ubrania i akcesoria, a także niewielką toaletkę z lustrem, przy której łatwo wykona się makijaż lub poprawi fryzurę.

Stylowe meble retro – czym się wyróżnia sypialnia retro?

Całe wyposażenie w sypialni retro bynajmniej nie musi być stare. Na współczesnym rynku bez większego trudu znajdzie się postarzane komody do sypialni retro, a nawet efektowne drewniane szafy. Jeśli tylko ma się na to ochotę i środki, warto wzbogacić je na przykład o pojedynczy antyk (jak szafki nocne, komoda lub fotel retro) o bardziej dekoracyjnej formie (choćby ze zdobieniami w złotym kolorze), który spersonalizuje całą aranżację.

Wyposażenie w stylu retro może być zróżnicowane i eklektyczne. Bynajmniej nie ma wymogu, by wszystkie meble vintage pochodziły z jednego zestawu. Warto jednak zadbać o przejrzystość przestrzeni oraz o odpowiednie rozplanowanie elementów, by nie przesadzić i zamiast przytulności nie uzyskać wrażenia zagracenia wnętrza, do czego może łatwo dojść, zwłaszcza gdy sypialnia jest niewielka.

Styl retro w sypialni – nowe, eleganckie dodatki w starym stylu

By sypialnia w stylu retro była przytulna, powinny do niej trafić rozmaite dodatki i dekoracje. Jakie akcesoria mogą się przydać?

Kluczem do sukcesu są tekstylia. Podstawą przestrzeni jest oczywiście łóżko, więc na nim powinna skupić się większość uwagi. Można ułożyć na nim dekoracyjne poduszki, pościel, koce i narzuty w stylu vintage, z wzorami geometrycznymi, plecionkami lub w duchu folk. Można nawet pokusić się o ozdobne jaśki, dekorowane starą koronką.

Warto zdecydować się na wykorzystanie wzorzystych dywanów, które sprawią, że przyjemniej będzie wstawać z łóżka, gdy pod gołymi stopami znajdzie się miękka tkanina, a nie zimna podłoga. Dodatkowo dywany w sypialni vintage to stylowe dopełnienie aranżacji. Oprócz nich do ciekawych tekstyliów w duchu retro zaliczają się także firany i zasłony, które dają poczucie prywatności oraz chronią przed promieniami porannego słońca, gdy pragnie się jeszcze chwilę pospać.

Przytulna sypialnia w stylu vintage wymaga wprowadzenia elementów spersonalizowanych i prywatnych drobiazgów. Mogą to być zdjęcia w dekoracyjnych ramkach, porcelanowe ozdoby lub stary wazon z kompozycją kwiatową. Opcji jest naprawdę wiele.

Modna sypialnia w stylu vintage

Aranżowanie sypialni w stylu retro daje sporo wolności. Pozwala na to, by swobodnie łączyć różne elementy i stworzyć wnętrze na miarę własnych potrzeb. Dlatego też styl ten zdobywa tak wielką popularność – w takiej sypialni można bowiem po prostu być sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *