Narożniki do pokoju dziennego – praktyczne i efektowne meble do salonu

W każdym pokoju dziennym pojawiają się wygodne meble wypoczynkowe. W wielu przestrzeniach chętnie umieszcza się choćby praktyczne narożniki, które stanowią ciekawy pomysł na zbudowanie przytulnego kącika do rekreacji dla całej rodziny i zapraszanych gości.

Czym się kierować, gdy wybiera się komfortowe meble wypoczynkowe do salonu? Jaki narożnik powinien trafić do takiego pomieszczenia? Czy narożnik warto wprowadzić do aranżacji w każdym stylu? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Narożniki do pokoju dziennego – jakie funkcje mogą pełnić nowoczesne kanapy?

Do czego przydają się narożniki w salonie? To niezmiernie praktyczne meble, dzięki którym pokój dzienny zyskuje wyposażenie, tworzące zaciszny kącik do rekreacji z rodziną, wypoczynku lub spotkań towarzyskich.

Nowoczesne narożniki, dzięki swojej praktycznej formie, samoistnie wydzielają strefę do wypoczynku w pokoju dziennym. Dobrze sprawdzają się w dużych wnętrzach, z których na co dzień korzysta spore grono osób, którym gwarantują warunki do wygodnego relaksu. Równie dobrze nowoczesny narożnik nadaje się do kawalerki lub małego mieszkania, gdyż pozwala na optymalne zaplanowanie całej przestrzeni użytkowej.

Nowoczesne narożniki z funkcją spania czy nierozkładane kanapy narożne?

Kanapy narożnikowe występują w dwóch podstawowych wariantach. Można spotkać:

  • narożniki z funkcją spania,
  • narożniki nierozkładane.

Pierwszy z nich to wręcz idealne rozwiązanie do mniejszych mieszkań, w których salon w ciągu dnia pełni rolę miejsca do pracy lub rekreacji dla domowników, a w nocy zmienia się w sypialnię. W takich pomieszczeniach, jeśli postawi się na kanapy narożnikowe z funkcją spania, oszczędza się cenne miejsce oraz zyskuje wygodny mebel do siedzenia w ciągu dnia i do nocnego odpoczynku. Taki rozkładany narożnik chętnie wykorzystuje się ponadto jako dodatkowe miejsce do spania dla gości wpadających z wizytą i zostających na noc.

Narożniki nierozkładane wykorzystuje się najczęściej w większych wnętrzach, w których nie ma potrzeby wykorzystywania kanapy rozkładanej jako łóżka dla domowników lub gości.

Meble wypoczynkowe do salonu – jakie powinny praktyczne i ekskluzywne narożniki?

Praktyczne narożniki uniwersalne (z funkcją spania) lub nierozkładane powinny być jak najlepiej dopasowane do charakteru i specyfiki pomieszczenia. Inaczej planuje się bowiem wnętrza, które mają służyć jako przestrzeń reprezentacyjno-rekreacyjna, niż pokoje, które w ciągu dnia są pokojem dziennym, a nocą zamieniają się w sypialnię.

Jaka zatem powinna być kanapa narożna do pokoju dziennego? Przede wszystkim należy dobrze dopasować rozmiar mebla do dostępnej przestrzeni. W niewielkich pomieszczeniach lepiej zdecydować się na mniejsze konstrukcje, biorąc pod uwagę również to, ile miejsca zajmuje kanapa z funkcją spania po rozłożeniu.

Do większości wnętrz wprowadza się najczęściej narożniki tapicerowane. W zależności od tego, czy narożnik ma być rozkładany, czy nie, wybiera się inne wypełnienie siedziska. Meble tylko do siedzenia mogą być nieco miększe. Modele do spania powinny natomiast zapewniać komfort podczas snu. Należy zatem dobierać je tak, jak materace do łóżka.

Oprócz tego, warto wybierać narożniki nowoczesne, które mają na dodatkowym wyposażeniu regulowane zagłówki, podłokietniki i podnóżki, podnoszące komfort korzystania z mebli wypoczynkowych dla wszystkich domowników lub gości.

O czym jeszcze pamiętać, gdy chce się dobrze zaplanować salon? Ciekawą opcją są narożniki modułowe, dzięki którym da się dopasować produkt uniwersalny do specyfiki danego wnętrza oraz potrzeb jego użytkowników.

Najmodniejsze narożniki do pokoju dziennego – jakie wyposażenie wybrać?

Narożniki nowoczesne cieszą się coraz większą sympatią, stąd na rynku pojawia się szeroki wybór takich produktów, wykonanych w najmodniejszych nurtach wnętrzarskich. Dzięki temu da się znaleźć ciekawą i dekoracyjną kanapę narożną do każdego salonu.

Co można wybrać? Do wnętrz minimalistycznych idealnie nadaje się choćby tapicerowana kanapa w stylu skandynawskim. Może być gładka, choć pojawiają się też modele o ozdobionej w geometryczne wzory tapicerce.

Dla miłośników elegancji stworzono natomiast sofy w stylu glamour i art déco. Często mają dekoracyjną ramę oraz tapicerkę z luksusowych materiałów w zdecydowanych kolorach (fiolet, zieleń, bordo).

W salonie retro natomiast warto ustawić dekoracyjną kanapę narożną tapicerowaną tkaniną we wzorzyste, często kwiatowe desenie.

Nowoczesny narożnik do salonu a inne meble i dodatki do pokoju dziennego

W salonie powinna się pojawić nie tylko kanapa narożna. Dla zbudowania kompleksowej aranżacji wnętrza, trzeba też zadbać o całościowe zaplanowanie przestrzeni do wypoczynku. Należy zatem wybrać inne meble (fotele, pufy, stoliki kawowe i komody do salonu), utrzymane w zbliżonym stylu. Pozwala to stworzyć przytulne, wygodne wnętrze do rekreacji i odpoczynku.

Wielką rolę w tworzeniu klimatu wnętrza odgrywają dodatki, jak poduszki na sofy narożne, dywaniki pod stolik kawowy i odpowiednie oświetlenie, w tym choćby żyrandole nad narożnik lub lampy stojące. Bez nich przestrzeń nie byłaby tak przytulna i funkcjonalna.

Narożniki wypoczynkowe do salonu – kanapy narożne do funkcjonalnych wnętrz

Nowoczesna sofa narożna do pokoju dziennego bywa niezmiernie praktyczna. Decydują się na nią zwłaszcza osoby, które cenią rozwiązania funkcjonalne i wygodne, nie pozbawione jednak sporych walorów dekoracyjnych.

Bez względu bowiem na to, czy wybierze się sofy w stylu skandynawskim, glamour czy industrialnym, przy pomocy narożnika da się zbudować idealną przestrzeń do codziennego relaksu dla wszystkich domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.